Uzaktan Eğitim İşletme K.MARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Yüksek Lisans programları arasında en çok tercih edileni, İşletme Yüksek Lisansı’dır. İşletme Yüksek Lisansı, yöneticilik kariyerine yön vermek isteyenler için vazgeçilmez bir unsurdur. ksu Logo

  • Analiz ve karar verme kabiliyetinizi geliştirmek
  • Yöneticilik alanında uzmanlaşmak
  • İşletme kavramına farklı bir açıdan bakmak
  • İşletmecilik alanında daha derin bilgi kazanmak
  • Sahip olduğunuz bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını görmek
  • Farklı açılımlarla bakış açınızı genişletmek

Kariyerinizde yükselmek istiyorsanız, İşletme Yüksek Lisansı yapmalısınız.

İşletme Yüksek Lisansı’nın öncelikli amacı, kişilerin seçtikleri alanda araştırma yapmalarını ve bu araştırma sonunda bilim dünyasına ve iş dünyasına teorik ve pratik olarak katkıda bulunmalarını sağlamaktır. İşletme Yüksek Lisansı’nın ikincil amacı ise, küresel vizyona sahip kişiler yetiştirilmesini, yöneticilerin evrensel bilgilerle donatılmasını sağlamaktır.

İşletme Yüksek Lisansı yapmak, iş dünyasında aranan eleman olmayı sağlamakla beraber, orta ve üst düzey yöneticilerde MBA yapma oranı yükseldikçe, İşletme Yüksek Lisansı’na olan yönelim de artmaktadır. İşletme Yüksek Lisansı, değişen dünya dinamiklerine uyum sağlamayı öğretirken, kişilerin, ekip çalışması, motivasyon gibi liderlik özelliklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

İşletme Yüksek Lisansı yapmış kişiler, bazı şirketlerde iş başvurusunda öncelikli durumundadır. Çünkü, İşletme Yüksek Lisansı yapan bir öğrenci, aynı zamanda staj yaparak hem bilgisini hem de tecrübesini artırmış olacaktır.